Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukrainaj kantoj ♥ Mikaelo Lineckij

7. 5. 2014

Dnes cestoval z Varšavy do Prahy esperantista Michael Lineckij, rusky hovořící Ukrajinec z Kijeva. Setkali jsme se s ním na autobusovém nádraží Praha - Florenc. V Polévkárně paní Mančo jsme si dali polévku a pěšky došli k vlaku na Hlavním nádraží. Michael dál cestuje za synem do Německa, pak do Paříže a zpět domů.

Muzikant, se svými přáteli právě 2014 natočili ukrajinské písničky v esperantu a vydali na CD. Líbíla se mi nejvíce píseň číslo 13: Sub la ĉeriza arbo = Pod třešní.

Ĝis la revido, amiko, iam ie en la mondo!

fotoj
pokévkárna.jpg

http://juanjoserapido.rajce.idnes.cz/foto_7.5.2014_Mikaelo_Lineckij

Hodiaŭ veturis el Varsovio al Prago esperantisto Mikaelo Lineckij, ruse parolanta Ukrainano el Kijevo. Ni renkontis kun li en la aŭtobusa stacio Prago-Florenc. En la supejo (Polévkárna) de sinjorino Manĉo ni manĝis niajn supojn kaj piede ni atingis al la trajno en la Trajna Ĉef-stacio. Mikaelo plu veturas al sia filo en Germanio, poste al Parizo kaj reen hejmen.

Muzikisto, kiu kun siaj geamikoj ĵus 2014 registris ukrainajn kantojn en Esperanto kaj eldonis sur kompakta disko. Al mi pleje plaĉis la kanto numero 13: Sub la ĉeriza arbo = Pod třešní.

Nashledanou, příteli, někdy někde ve světě!

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář